Blog

01.04.2021

Güneş Enerjisi Nedir ?

Yeryüzünün en temiz yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisi, aslında ışıma enerjisidir. Bu enerjinin büyük bir kısmı hidrojenden oluşmaktadır. Bu sebeple yeryüzünün en temiz yenilenebilir enerji kaynağı olarak bilinmektedir. Güneş içerisinde bulunan hidrojenlerin helyuma dönüşmesi sırasında açığa çıkan ışıma enerjilerine güneş enerjisi denilmektedir. Dünya dışında bu enerji neredeyse sabittir ve 1370 W/m2 güce sahiptir. Bu gücün yeryüzündeki gücü maksimum 1100 W/m2’dir.  Bu ışınımlar güneş panelleri sayesinde elektrik enerjisine çevrilmektedir.  Bunu yapan sistemlere de “Güneş Paneli Sistemi” veya “Solar Panel Sistemi” denilmekte.

 

Türkiye konum itibari ile güneş enerji sistemlerine oldukça elverişlidir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne güneş panelleri hayatımıza girmektedir. Diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına göre daha temiz ve az maliyetli olduğu için hızla yayılmakta ve kullanılmaktadır. Dünya üzerinde güneş enerjisinden elektrik üretim oranı artış göstermektedir. Günümüzde güneş paneli tarlaları, güneş paneli arazileri ve fabrika çatılarında sık sık kullanılmaktadır.

 

Güneş Enerjisinin Avantajları Nelerdir?

 • Güneş enerjisi en temiz yenilenebilen enerji kaynağıdır.
 • Tükenmeyen enerji kaynağıdır.
 • Enerjiye ihtiyaç duyulan hemen hemen her alanda kullanılabilir.
 • İşletme maliyeti oldukça azdır.
 • Doğal ve çevreci enerji kaynağıdır. Çevreye zararlı atıkları yoktur.
 • Dışarı bağımlı değildir. Ekonomik bunalımlardan etkilenmez

Yenilenebilir Doğal Enerji

Teknoloji Blogu

Proje

Size En İyi Güneş Enerjisi Projelerini Sunmak İçin Buradayız

Proje olarak ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde anahtar teslim Yenilenebilir Enerji Projelerini gerçekleştiriyoruz. Sahip olduğumuz know – how, geniş deneyimi ve çözüm ortaklarımızın gücü ile sizlere en verimli, uygun ve karlı sistemleri sunuyoruz

Sizlere sunduğum ayrıcalık çerçevesinde, Kalite ve Tecrübemiz ile Profesyonel Projenizi çiziyoruz, Hiç bir ücret almaksızın size ulaştırıyoruz.

 • Keşif
 • Tasarım Ve Analiz
 • Çağrı Mektubu Alınması
 • Tedaş Proje Tasarım Ve Onayı
 • Geçici Kabul Yapılması

Ücretsiz Proje isteyin
4

Yenilenebilir Doğal Enerjide

Teknoloji Ortağınız Olarak

image

Tecrübe

25 yılı aşkın enerji, işletme ve yatırım sektörü Tecrübelerimizi çatılarınızda Yüksek kalite-yüksek verim ilkesi ile zilere sorunsuz tesisler kurmak

image

Hatasız Fizibilite

İsviçre ulusal güneş enstitüsüne entegre sürekli güncellenen aplikasyon ile yüksek verim- optimum yatırım ilkesi ile hazırladığımız projeler ve geri dönüşüm hesaplamalarımız sizlere yatırımınızın HATASIZ FİZİBİLİTE ile sunmak.

image

Yüksek Kalite

Doğru tasarlanmış projenizin verim eğrisi yüksek malzemeler ile öncelikle üretici fabrika kontrol testlerinden sonra sahanıza sevki ve uluslararası standartlarda montaj teknikleri ile uzman ekiplerimizce YÜKSEK KALİTEde tesis etmek.

image

Süreklilik ve Sorunsuzluk

Gerek kuracağımız elektrik üretim tesisinizin gerekse çatısını kullandığımız işletmenizin ana faaliyetinde SÜREKLİLİK VE SORUNSUZLUK sağlamak;

image

© Copyright 2021, All right reserved by RNE Teknoloji